Enerji Verimliliği Sistemleri
Ürünler
Çalışma Voltajı                                       50 / 60 Hz
F+F  220 / 400 VAC
Uygulanabilir Motor Kapasitesi
Min 0,06   Max1,5 Kw
Çalışmaya Uygun Ortam Isı Değeri
Min 0° Max 45° derece
Cihaz Koruma Özelliği
IP-65
Harmonik Filtre
Yok
Soft Start          ( Sipariş Aşamasında Bildirilmelidir )
Opsiyonel
Soft Stop
Yok
ÜRÜN ÖZELLİKLERİ

SAVEPLUG Integra EMC 301 Ürünü Motor hızı sürekli sabit hızda çalışan tork olarak Sabit ve veya Değişken Moment ile çalışan Alternatif Gerilim Elektrik Motorlarında, Enerji Verimliliği sağlanmasına yönelik geliştirilmiş bir üründür.

Uygulama prensibinde motorun senkronize hızını değiştirmeden yüklenme durumuna göre Stator ve Rotor Kayıplarını optimize ederek şebekeden tüketilen Aktif Enerji ve Reaktif Enerji türevlerinde uygulama sonuçlarına bağlı olarak %5 ila %35 aralığında Kwh Tasarruf sağlamaktadır.

Tam sinüs enerji kaynağı ile motor arasına seri olarak adapte edilerek çalışan bu aygıtın bağlanması basit olduğu kadar üzerindeki işlemci sayesinde motoru sürekli denetim altında tutarak kurulduktan sonra herhangi bir bakım ve kontrole gerek duymamaktadır.

Diğer bir özelliği olarak şebekenin iki faza kalması gibi durumlarda motorun yanmaması için ek koruma özelliklerine sahip akıllı bir motor kontrol cihazıdır.

Kullanım Alanları :

* Eksantrik Presler
* Fan Uygulamaları
* Redüktörlü Aktarma Bantları
* Pompalar

Tasarruf Sonuçları :

Motorun plakasında belirtilen max oranın %100 ila %25 aralığında yüklendirme oranına kıyasla %5 ila %35 aralığında Kwh Sarfiyatı azaltarak güç optimizasyonu sağlamaktadır.Kullanım
Klavuzu